Torontos käivitati esimene SMS-pommi kampaania
Torontose politsei tabas kuritegelike SMS-sõnumite saatmisega tegelenud grupi, kes saatis pahatahtlikke teateid tuhandetele inimestele. Tegemist on Kanadas esimese teadaoleva SMS-pommitamise juhtumiga.
PoliitikaTorontose politsei teatas, et on tabatud kriminaalne grupp, kes tegutses SMS-pommitamise kampaaniate korraldamisel. Kurjategijad saatsid pahatahtlikke tekstisõnumeid tuhandetele Torontoses elavatele inimestele, kasutades seejuures automatiseeritud SMS-pommitamise süsteemi.
Politsei tunnustas, et tegemist on Kanadas esimese teadaoleva SMS-blasteriga, st süsteemiga, mis võimaldab massiivselt ja kiiresti automaatselt tekstisõnumeid saata. Sellised seadmed võivad kasutada pahatahtlikke sõnumeid, petturlust, häirimist või muud kuritegelikku tegevust.
Tabatud grupi uurimine näitas, et nad kasutasid SMS-pommitamise vahendeid erinevate petturitega seotud skeemide jaoks. Kurjategijate tegevus mõjutas tuhandeid kangelasi, kes said mittesoovitud ja ohtlikke sõnumeid.
See juhtum näitab, kuidas küberkuritegevus on Kanadas arenemas ja uute meetodite kaudu laiendamas. Politsei hoiatab kõiki kodanikke olema ettevaatlik mittesoovitud tekstisõnumite suhtes ja mitte klikkida neis sisalduvatele linkidele.
Tabamise tulemusena alustati kriminaaluurimist ja grupile esitati vastav süüdistus.
Ava rakenduses →