Tallinna The Kryptis kohtuvad doom metal ja eksistentsiaalne kirjandus
15. mail toob Tallinna kesklinnas asuv The Krypt kokku kaks põhjamaise doom-stsene bändi, Taak ja Mang Ont, ning kirjanik Keijo Kanguri debüütromaan "Nihilist". Õhtus esineb muusika kõrvalt ka autori kirjandusliku debüüdi esitlus ja lugemistegevus.
KultuurTallinna kesklinnas asuva The Krypti klubis toimuva üritusel kohtuvad muusika ja kirjandus tavapäraselt tavalisest juhul ebatavalisel viisil. Sündmus toob lavale kaks põhjamaise doom-metali stsene tähelepanuväärset nime, Taak ja Mang Ont, kelle raskeid rifsid ja tumedaid meeleolusi käsitlevatakse õhtuse kunstilise kogemuse põhialuste osa.
Ürituse eripära seisneb kirjaandlikus komponendis, kus esitlust leiab kirjanik Keijo Kanguri debüütromaan "Nihilist" eestikeelses tõlkes. See väärtuslik lisand toob kirjandusliku perspektiivi metalheadidele tuttavasse koidusse, kombineerides tumedatest aistingutest ja filosoofilistest kõigutavatest teemadest koosnevaid kunstisuundi.
Keijo Kangur ise esineb õhtul ka lugejana, viies oma kirjandusliku debüüdi lugejate kõrvale avaldatud vormis, mis võimaldab publikul kogeda autori tööd otseses kokkupuutes. Kui doom-metalli rasked helid luuakse akustiliseks taustaks, loob kirjanik lugemisega intiimsema suhte oma teose ja publik vahel.
Arv lugejate ja metalheadide, kes 15. mail The Krypti külastada otsustavad, näitab elavalt, kuidas niche-kunstiliigud Tallinna kultuurikeskkonnas oma paikse auditooriumi omavad ja kuidas erinevad kunstivormid ühtses ruumis kooseksisteerida võivad.
Ava rakenduses →