Suurbritannia terasetehas võetakse riigi omandisse
Suurbritannia peaminister Keir Starmer teatas, et British Steeli terasetehas võetakse ametlikult riigi omandisse. Ettevõte on olnud valitsuse kontrolli all peaaegu aasta jooksul ja seadusandlus rahvastamiseks esitatakse sel nädalal.
MajandusSuurbritannias planeeritakse ametlikult rahvastada British Steel terasetehas, teatas peaminister Keir Starmer. Ettevõte on olnud riigi kontrolli all ligi aasta ajal ja vajalik seadusandlus esitatakse Suurbritannia seadusandjatele käimasoleval nädalal.
Terasetehas on strateegiline tähtsusega tööstus Suurbritannia majanduses ja selle rahvastamine on valitsuse plaan majanduskindlustamiseks. Ettevõte toob tööstusregioonidele märkimisväärseid töökohtasid ja on oluline osa riigi terasetööstusest.
Valitsuse otsus rahvastada tehaseid kajastab valitsemise strateegia, mille käigus riik võtab endale juhtroli olulistes majandussektorites. Starmer märkis, et see samm on vajalik Suurbritannia tulevase jätkusuutlikuse tagamiseks ja tööstuse taastamiseks.
Ava rakenduses →