Saksa kohus mõistis kaks Eesti inimsmugeldajat vangi

Saksa kohus mõistis kaks Eesti inimsmugeldajat vangi

Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa Pasewalki kohus mõistis esmaspäeval kaks Eestist pärit isikut süüdi inimsmugeldamises. Mõlemad kaitsitavad olid seotud 22 inimese ebaseadusliku transportimisega.

Poliitika

Saksa kohus Pasewalki linnas Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal mõistis esmaspäeval kaks Eestist pärit isikut, mehe ja naise, süüdi inimsmugeldamises ja karistas neid mitme aasta pikkuse vangistusega.

Kohtuasi puudutab juhtumit, kus 22 inimest sundisid kaitsitavad kaubikusse, et neid ebaseaduslikult transportida. Inimsmugeldamine on kuritegu, mille eest on karmid karistused universaalses rahvusvahelises kohtusüsteemis.

Eesti kodanikud olid seotud organiseeritud smugeldamise võrguga, mis tegutseb Saksa territooriumil. Kohtuotsus peegeldab Saksa õigussüsteemi määratud karistuspoliitikat kahtlaste tegevuste suhtes, mille raskusaste on märkimisväärt.

Juhtum illustreerib jätkuvat probleemi Euroopa Liidu piiridel, kus inimeste ebaseadusliku transportimise karimatus on kriitilise tähtsusega teema. Pasewalki kohtu otsus on näide sellest, kuidas rahvusvahelised kohtusüsteemid kaitsevad ohvrite õigusi ja karistada kurjategijaid.

Ava rakenduses →