Retail kauplejad USA-s kritiseerivad SEC-i aruannete nõrgendamise plaani

Retail kauplejad USA-s kritiseerivad SEC-i aruannete nõrgendamise plaani

Populaarne Reddit'i retail kaupleja kogukond r/WallStreetBets esitas teravat kriitikat USA finantsjärelevalve SEC-i ettepaneku vastu, mis lubaks ettevõteteid aruandeid vaid kaks korda aastas esitada. Kogukond kardab, et see muudatus vähendaks investorite juurdepääsu olulisele finantsinformatsioonile.

Majandus

USA-s on retail kauplejate kogukond r/WallStreetBets väljendanud tugevat vastuseisu USA finantsjärelevalve SEC-i (Securities and Exchange Commission) ettepanekule, mis näeks ette ettevõtete kvartaalsete finantsamuruannete asendamist poolaastaste aruannetega.

Redditi platvormil jagatud kriitika on vaid viimane reaktsioon selle regulatiivsele muudatusele, mille eesmärk on vähendada ettevõtete aruandlusbürokratiiat. SEC teatas, et rohkem aruandeid on kulukas ja potentsiaalselt vähendaks neid ettevõtted saaks paremini hallata oma ressursse.

Retail kauplejate kogukond aga leiab, et kvartaalse aruandluse nõue on oluline, et hoida ettevõteteid vastutavust peetavad ja tagada, et investorid saavad õigeaegselt juurdepääsu kriitilisele finantsinformatsioonile. Nende arvates võiks vähem sagedane aruandlus vähendada läbipaistvust ja anda ettevõtetele rohkem ruumi moonutamiseks ja varitsemiseks.

SEC-i ettepanek on käivitanud laiemat debatti reguleerimise tasakaalu kohta - kas tuleks prioritiseerida ettevõtetele halluse vähendamist või investorite kaitset läbipaistvuse ja õigeaegse teabe kaudu. Retail kaupleja kogukond asub selgelt viimase poole ja lubab jätkata oma vastuseisu väljendamist regulatiivsele protsessile.

Ava rakenduses →