Pevkur andis Miinisadamas Ugandi meeskonnale NATO missioonimedalid üle
Kaitseminister Hanno Pevkur andis esmaspäeval, 22. juunil 2026 Miinisadamas toimunud tseremoonial üle rahvusvahelistes sõjalistes operatsioonides osalenu medalid mereväe miinijahtija Ugandi meeskonnale. Ugandi naasis enam kui kolmekuuliselt teenistuselt NATO esimeses alalises miinitõrjegrupis (SNMCMG1). Pevkuri sõnul tõestas Ugandi missioon Eesti mereväe valmisolekut muutuvas julgeolekuolukorras.
PoliitikaKaitseminister Hanno Pevkur andis esmaspäeval, 22. juunil 2026 Tallinna Miinisadamas peetud pidulikul tseremoonial üle rahvusvahelistes sõjalistes operatsioonides osalenu medalid mereväe miinijahtija Ugandi meeskonnale.
Ugandi naasis hiljuti enam kui kolmekuuliselt teenistuselt NATO esimeses alalises miinitõrjegrupis (SNMCMG1). Missioon kinnitas Eesti mereväe suutlikkust panustada liitlaste ühistesse mereoperatsioonidesse nõudlikus julgeolekukeskkonnas.
Kaitseminister Pevkur rõhutas, et Ugandi missioon oli selge tõend Eesti mereväe valmisolekust muutuvas julgeolekuolukorras ning näitab, et Eesti täidab oma kohustusi NATO ees nii maismaal kui ka merel.
Ava rakenduses →