Pais ja Ausman alustavad Kieli regatil medalikohal

Pais ja Ausman alustavad Kieli regatil medalikohal

Eesti purjetajad Helen Pais ja Helen Ausman hoiavad 49erFX klassis Kieli nädala regatil teist kohta, jäädes liidritest maha vaid ühe punktiga. Saksamaal Kielis toimuv Kieler Woche on üks maailma olulisemaid ja traditsioonikamaid purjetamisvõistlusi, mis toimub tänavu juba 144. korda.

Sport

Saksamaal Kielis toimuval mainekal Kieler Woche purjetamisregatil on Eesti sportlased teinud tugeva avapäevade sarja. Eesti Purjetamise Liidu olümpiaprojekti „Noored talendid olümpiale" esindajad Helen Pais ja Helen Ausman hoiavad 49erFX klassis viie sõidu järel teist kohta ning jäävad liidritest maha vaid ühe punktiga.

Kieler Woche toimub tänavu juba 144. korda ning on üks maailma vanemaid ja prestiižikamaid purjetamisregatte. Kieli laht koondab igal aastal parimaid olümpiaklasside purjetajaid üle maailma ning on paljude riikide koondiste jaoks oluline mõõduvõtt enne hooaja tiitlivõistlusi.

Paisi ja Ausmani tulemus on märkimisväärne, arvestades konkurentsi taset, Kielile kogunevad maailma tipud ning teisele kohale püsimiseks on vaja stabiilset ja kõrgetasemelist purjetamist. Meeskond kuulub Eesti Purjetamise Liidu olümpiaprojekti, mille eesmärk on arendada noortest talentidest tulevased olümpiavõistlejad.

Ava rakenduses →