OMD solist Andy McCluskey: müüsisime miljoneid plaate, aga polnud midagi

OMD solist Andy McCluskey: müüsisime miljoneid plaate, aga polnud midagi

Legendaraarse süntpopi ansambli Orchestral Manoeuvres in the Dark (OMD) solist Andy McCluskey rääkis ERR-ile, kuidas bänd läks laiali frustratsiooni tõttu, kuna edukas plaadimüük ei tooni liikmetele tulu ebaotstes lepingutes. Bänd naaseb augustis Tallinnasse ja on nüüd 20 aastat taas koos märkimisväärse kontrolli ja vähenenud pingega.

Kultuur

Orchestral Manoeuvres in the Dark (OMD) on üks esimestest ja mõjukamatest süntpopiansamblitest, kes kujundas 1980. aastate elektroonilise muusika maastikku. Nüüd naaseb legendaarne bänd augustis Tallinnasse, tuues kaasa rikkalikud lood oma nelja kümnendi pikkusest karjäärist.

Bändi solist ja basskitarristi Andy McCluskey avaldas intervjuus Eesti Rahvaringhäälele kurvad üksikasjad nende varasest lahknemisest. Kuigi OMD müüs miljonieid plaate ja saavutas maailmamastaabis edu, oli bändi liikmetel personaalselt vähe saada. McCluskey selgitas, et frustratsioon olukorra üle, kus edukas müük ei tooni sobivat tulu nooruses alla kirjutatud lepingute tõttu, viis ansambli lahknemiseni.

Möödunud kahekümne aasta jooksul on bänd uuesti kokku leitud ja nende suhted on paranenud märgatavalt. McCluskey rõhutas, et tänapäeval on bändil rohkem kontrolli oma muusika ja karjääri üle, samuti on pinged vähenenud oluliselt võrreldes nende varasemast perioodist. Tallinnas antav kontsert annab fännidele võimaluse kuulda klassikalisi hite ja näha bändi, kellel on nüüd paremad tingimused ja positiivsem hoiak.

OMD-i taassünd näitab, kuidas legendaarsed artistid võivad leida teise hinge ja jätkata loomingulise tegevusega, kui asjaolusid ja võimsusi muudetakse. Augustis Tallinnasse saabunud bänd tõotab anda meeldejääva kontserdielamuse ja tuletada meelde oma olulisust elektronmuusika ajaloos.

Ava rakenduses →