Lääne-Tallinna keskhaigla jääb juhatajata kuni 2027. aastani

Lääne-Tallinna keskhaigla jääb juhatajata kuni 2027. aastani

Lääne-Tallinna keskhaigla on töötanud juhatuse esimeheta alates tänavu jaanuarist ning haigla nõukogu esimehe Karl-Sander Kase sõnul jääb see seisund püsima kuni 2027. aastani. Otsus seondub plaanidega liita Tallinna kolme haiglate vahel rohkem ülesandeid emaettevõttele.

Majandus

Lääne-Tallinna keskhaigla Tallinnas töötab alates käesoleva aasta algusest ilma juhatuse esimeheta. Haigla nõukogu esimehe Karl-Sander Kase selgituse kohaselt on sellele seisundile leitud kiire lahendus: ülesandeid ei plaanita asutuse juhtimisel lahendada, vaid need suunatakse emaettevõtte Tallinna haigla poole.

Kase sõnul on järgneva paari aasta jooksul ette nähtud Lääne-Tallinna keskhaigla ja Ida-Tallinna keskhaigla ühinemine Tallinna haiglaga. See reorganiseerimine tähendab, et juba praegu liigub üha rohkem juhatuslike ja administratiivsete ülesannete Tallinna haiglasse. Sel põhjusel peeti otstarbekohaseks jätta Lääne-Tallinna keskhaigla juhatuse esimehe positsioon täitmata.

Plaanitav ühinemine on strateegiline samm, mis peaks suurendama efektiivsust ja ressursside kasutamist Tallinna haiglate vahel. Käesoleva aasta algusest kuni 2027. aastani, mil ühinemine eeldatavasti valmis saab, jätkab Lääne-Tallinna keskhaigla tööd praeguses juhatusstruktuuri oleotstarbelises seisundis.

Ava rakenduses →