Iraani Nobeli laureaat Narges Mohammadi sai vangistusest vabadusloa

Iraani Nobeli laureaat Narges Mohammadi sai vangistusest vabadusloa

Iraani võimud andsid inimõiguste aktivisti ja Nobeli rahvusvahelist rahupreemiat pälvinud Narges Mohammadile vabadusloa, kuna tema terviseseisund vanglast on drastiliselt halvenenud. Aktivist on vangistatud oma demokraatia- ja inimõiguste eest peetud tegevuse tõttu.

Poliitika

Iraani võimud otsustasid anda inimõiguste aktivisti Narges Mohammadile vabadusloa tema halveneva tervisetõttu. Karmis tingimustes vangis viibimise ajal on tema tervislik seisund märkimisväärselt halvenenud, mistõttu otsustati teda haiglaringi viia ja vabadusloa andmise teel vähendada tema ametliku karistuse täitmist.

Narges Mohammadi on rahvusvaheliselt tunnustatud inimõiguste eest võitleja, keda tunnustatakse tema muutumatu pühendumuse eest demokraatia ja naiste õiguste edendamisel. Tema tegevus ja aktivism on talle toonud rahvusvahelise Nobeli rahvusvahelist rahupreemiat, kuid Iraani võimud on tema seisukohtasid pidanud ohtlikuks.

Mohammadi juhtum peegeldab laiemaid muremotted inimõiguste olukorra osas Iraanis, kus aktivistid ja opositsioonipoliitikud seisavad silmitsi repressiooniga. Tema vabadusele pääsemine on rahvusvahelise avalikkuse ja inimõiguste organisatsioonide pikaajaline kampania tulemus, kes on Mohammadi kinnipidamise tingimusi ja tervishoiuoludega seotud probleeme karmilt kritiseerinud.

Ava rakenduses →