FIFA president Infantino: joogipausidelt ei võta FIFA sentigi
FIFA president Gianni Infantino kinnitas New Yorgis ajakirjanikele, et MM-il kohustuslikud joogipausid on kehtestatud kuumuse ja mängijate tervise huvides, mitte tulu teenimiseks. Kriitikud aga viitavad, et teleõiguste tulu kaudu jõuab reklaamiraha ikkagi kaudselt FIFAle tagasi.
Sport- aasta jalgpalli MM-i joogipausid on tekitanud laialdast pahameelt nii mängijate, treenerite kui fännide seas. Gianni Infantino vastas kriitikale New Yorgis kohtumisel ajakirjanikega, kinnitades, et FIFA ei teeni pausidelt midagi.
Infantino kaitseb joogipausi ideed
Infantino sõnul on peamine põhjus kõrge temperatuur USAs toimuval turniiril, kus meeskonnad peavad 39 päeva jooksul mängima potentsiaalselt kuni kaheksa kohtumist. «Peamine põhjus on kuumus, kuid peame aru saama, et sellise võistluse puhul nagu on tänavune MM, kus meeskonnad peavad 39 päeva jooksul pidama potentsiaalselt kaheksa mängu, on erakordselt oluline ka see, et mängijatel oleks kohtumise ajal võimalik pisut puhata,» selgitas ta.
FIFA boss lisas, et pausid ei too organisatsioonile täiendavat tulu, kuna kõik ärilepingud sõlmiti juba enne turniiri. «See ei ole meie jaoks rahaline küsimus,» kinnitas Infantino.
Numbrid räägivad teisiti
Siiski on olukord mõnevõrra keerulisem. Ameerika telekanal Fox teenib joogipauside ajal näidatavate reklaamidega, arvestamata mängude eel ja järel näidatavaid reklaame, üle 250 miljoni dollari ehk enam kui 215 miljoni euro. Kuna Fox maksis FIFA-le teleõiguste eest 485 miljonit dollarit (418 miljonit eurot), suudab kanal tänu joogipausidele teenida sellest summast tagasi enam kui poole. See tähendab, et kuigi FIFA ei saa pausidelt otse sentigi, on teleõiguste hind kujundatud selliselt, et reklaamipausid on selle ärimudeli lahutamatu osa.
Ava rakenduses →