Espoos linnale 800 000 eurot nõudvate ehitusskandaal teises kohtus

Espoos linnale 800 000 eurot nõudvate ehitusskandaal teises kohtus

Espoo linna Suvisaaristo naabruskonda eramut ehitada sooviv paar on esitanud kohtukaebuse, väites, et ehitusametite vead lükkasid nende ehitusloa saamist 11 kuud edasi. Paar nõuab linnalt enam kui 800 000 euro suurust kahjutasu ametnike lohakuse eest.

Majandus

Suvi, 2024. Espoo linnas Suvisaaristo naabruskonna area peetakse hetkel üheks kõige kuumamaks ehitusprojektide ajalooss. Eramut sooviv paar on nüüd otsustanut võtta asja seaduslikule teele ja esitada Espoo linnale kohtukaebuse, väites, et linnaametid on neile märkimisväärselt kahju tekitanud.

Kohtukaebuse aluseks on väide, et ehitusjärelevalve ametnikud tegid töö käigus jämedaid vigu ja olid lohakas. Nende allika järgi kasutas linn omas ehitusprotsessis mittepiisavaid juhiseid ning dokumenteerimist, mis tõi kaasa olulise mahajäämise. Paar märgib, et nende ehitusluba pidi kätte saama märgatavalt varem, kuid ametnike vigade tõttu pidi see otsus oodata 11 kuud pikemalt.

Ehitusprojekti viivitus on paari sõnul kaasa toonud märkimisväärt finantsilist kahju. Nad hindavad, et nende majaprojektile koitunud majanduslik kahju ja muud kulud ületavad 800 000 eurot. Sellest lähtudes nõutakse Espoo linnalt täpselt seda summat kahjutasena.

See juhtum tõstatab küsimusi kohaliku ehitushalduse jõudluse ja vastutuse osas. Kui kohus nõuab Espoo linnalt seda summat välja maksma, võiks see olla märgiliseks esildiks teiste valdade ja linnade ehitusametiteametnike jaoks.

Ava rakenduses →