Eesti võlakirjade emissioon kaasas miljardi euro

Eesti võlakirjade emissioon kaasas miljardi euro

Neljapäeval toimunud Eesti riigivõlakirjade emissiooni käigus kaasati üks miljard eurot, kuigi kogunõudlus ulatus 2,5 miljardi euroni. Kuigi investorite huvi on jätkuvalt olemas, jäi nõudlus sel korral varasematest emissioonidest madalamaks.

Majandus

Eesti riik viis läbi võlakirjade emissiooni, millega kaasati rahvusvahelistelt investoritelt üks miljard eurot. Neljapäeval toimunud emissiooni käigus avaldas turg 2,5 miljardi euro suuruse kogunõudluse, kuigi riigile eraldati neist summas vaid üks miljard eurot.

SEB kapitaliturgude maakler Erik Laur märkis, et kuigi turul on Eesti võlakirjade vastu jätkuvalt huvi, oli nõudlus sel emissioonikorral võrreldes varasematega madalam. See näitab, et investorite ostuvõimu ja -soovi muutused on tuntavad ka riigivõlatsuuruse emiteerimistel.

Võlakirjade emissioon on riigile oluline rahastamisallikas, kuna nende kaudu kaasatud vahendid aitavad rahastada avalikke kulusid ja infrastruktuuriprojekte. Turul säilitatav huvi Eesti võlakirjade vastu kinnitab investorite usaldust Eesti majanduslikku olukorda ja krediidikarakteristikuid.

Eesti riik on regulaarselt võlakirjasid emiteerinud, et rahastada eelarvelisi vajadusi ja hoida säärast rahastamisputsist ligipääsetavust. Nõudluse kõikumised peegeldavad vahetus turuolukorras toimuvaid muutusi ja investorite riskihoiakut erinevates majanduslikku perioodides.

Ava rakenduses →