Ardo Hansson: negatiivne jutustus Eesti majandusest ei veena enam
Ardo Hansson kirjutab, et pelgalt negatiivne narratiiv Eesti majanduse seisust ei ole enam usutav. Hansson väidab, et kuigi probleemid on tegelikud, on majanduse tervis paranenud ja arengupotentsiaal on olemas.
ArvamusArdo Hansson kritiseerib artiklis ühe dimensioonilist lähenemist Eesti majanduse hindamisele. Tema sõnul pole õigustatud kuulutada, et kõik on halvasti, sest see ei vasta tegelikkusele ega veena enam avalikkust.
Hansson toob välja, et Eesti majanduses on tegelikult toimunud positiivseid muutusi. Majanduse tervis on paranenud võrreldes varasematega, mis ei ole märkamistähele arvata jäänud avaliku diskussiooni jaoks. Samal ajal on tema sõnul alust väita, et majandus saab ja peab parenema veel edasi.
Kolumnisti arvates on vaja leida tasakaal, ei tohi öelda, et kõik on suurepärane, aga pole ka õigustust väita, et ainus perspektiiv on halvenemine. Hansson kutsub üles realistlikumale ja nüanseerituimale arutelu juurde Eesti majanduse tuleviku ja arenguvõimaluste üle.
Ava rakenduses →