Aabrams ehitas paadi kuue päevaga üles, MM-tiitel on veel mängus
Eesti mootorpaadisportlane Erko Aabrams osaleb sel nädalavahetusel Poolas Chodziezis Hydro GP maailmameistrivõistlustel, hoolimata tõsisest avariist eelmises etapis Itaalias. Pärast avariid ehitas Aabrams kuue päevaga paadi suures osas uuesti üles ja jääb F500 klassi MM-arvestuses liidrile vaid ühe punktiga alla. Eesti koondist esindavad võistlustel ka Joonas Lember ja Marek Peeba.
SportPoola linnas Chodziezis toimuvad sel nädalavahetusel Hydro GP maailmameistrivõistluste järgmine etapp, kus Eesti koondist esindavad Erko Aabrams (F500), Joonas Lember (F250) ja mullune MM-pronks Marek Peeba (F250). F250 ja F125 klassides selguvad tänased maailmameistrid juba käesoleval nädalavahetusel, F500 klassis peetakse hooaja eelviimane etapp.
Kuus ööpäeva töökojas
Kõige põnevam seis valitseb F500 klassis, kus Aabrams võitleb täiel rinnal MM-tiitli nimel. Kolme etapi järel lahutab kolme paremat sõitjat vaid üks punkt ning eestlane jääb sarjaliidrist samuti ühe punktiga.
Poola etapiks valmistumine osutus Aabramsi jaoks erakordselt keeruliseks. Eelmisel MM-etapil Itaalias sattus ta raskesse avariisse, mille tagajärjel sai paat selliseid kahjustusi, et järgmisel etapil osalemine tundus algselt peaaegu võimatu.
Kohe pärast Itaalia võistlust suundus Aabrams kodumaale ning alustas paadi taastamistöid. Järgmised kuus päeva möödusid sisuliselt töökojas, valmis uus põhjaosa, uued kaared ja uus pealmine konstruktsioon, ning paralleelselt remonditi ka mootor. Kõige intensiivsemal perioodil käis ta kodus vaid paariks tunniks magamas.
«Pärast Itaalia avariid ei olnud meil tegelikult valikut. Kui tahtsime MM-tiitli konkurentsis püsida, tuli paat lihtsalt valmis saada. See nädal oli ilmselt üks raskemaid kogu mu senise karjääri jooksul. Suurim aitäh perele, et te mind toetate ja selle hullumaja välja kannatate, ning mega tänu sõpradele, kes kõige kriitilisemal hetkel seljataguse tagasid. Me ei anna alla, võitleme edasi!» ütles Erko Aabrams.
Lember poodiumikoha eest
F250 klassis loodab tugevale tulemusele ka Joonas Lember, kelle tänane hooaeg on kulgenud uue kokpit-paadi arendamise tähe all. Kui hooaja alguses oli eesmärk näidata, et uus paat suudab konkurentsis püsida, siis nüüd võitleb eestlane juba poodiumi nimel.
«Chodziezisse tulin selge eesmärgiga võidelda kolmanda koha eest. Hooaja alguses oli plaan uue kokpit-paadiga lihtsalt mõned võistlused lõpuni sõita ja näidata, et selline projekt töötab. Nüüd oleme jõudnud juba neljanda etapini ning võitleme poodiumikoha nimel. Pärast eelmist etappi tegime paadil mitmeid muudatusi, et see töötaks paremini just kuumades tingimustes. Loodan, et tehtud töö kannab vilja ning võimalus kolmanda koha eest võidelda püsib lõpuni,» sõnas Joonas Lember.
Peeba kogub kogemusi
F250 klassis teeb kaasa ka mullune MM-pronks Marek Peeba, kuid keeruliste perekondlike asjaolude tõttu osaleb ta tänavu vaid sellel ühel MM-etapil. Medalivõitlus seetõttu tema jaoks eesmärgiks ei ole.
«Keerulistel perekondlikel põhjustel jäävad minu jaoks maailmameistrivõistlused sel hooajal vaid ühe etapiliseks. Seetõttu ei ole medalite eest võitlemine enam eesmärk. Chodziezisse tulen selge plaaniga võistlusi nautida ning koguda väärtuslikku infot järgmiseks hooajaks,» selgitas Peeba.
Ava rakenduses →