73-aastane diabeetik jäi Selveri tarne tõrke tõttu terveks päevaks toiduta

73-aastane diabeetik jäi Selveri tarne tõrke tõttu terveks päevaks toiduta

73-aastane diabeeti põdev puudega naine jäi üheks päevaks toiduta, kuna Selveri kojutoomisteenus ei töötanud korralikult. Toidukaupade kojutoomine on paljudele eakatele enamat kui pelk mugavus, see on oluline iseseisva toimetuleku vahend. Naise tütar pöördus juhtunu tõttu meedia poole.

Eesti

Tallinna toidupoe Selver kojutoomisteenus jättis 73-aastase diabeetikust puudega naise terveks päevaks toiduta, kui lubatud tellimus tema ukse taha ei jõudnud. Naise tütar otsustas pöörduda meedia poole, et juhtida tähelepanu probleemile, mis tema sõnul võib eakate inimeste jaoks olla tõsiste tervisemõjudega.

Mitte pelk mugavusteenus

Paljude eakate jaoks ei ole toidukaupade kojutoomine lihtsalt harjumuspärane mugavus, vaid reaalne vajadus. Liikumispiirangute, terviseprobleemide või transpordi puudumise tõttu on see mõnikord ainus viis iseseisvalt toitu hankida ilma teiste abita. Diabeetiku jaoks, kes vajab regulaarseid eineid veresuhkru stabiilsena hoidmiseks, võib toiduta jäämine kujuneda otseseks terviseohuks.

Tõrge, millel on tagajärjed

Antud juhul ei saanud naine tellitud toidukaupu kätte Selveri süsteemi tõrke tõttu. Päev möödus ilma toiduta, mis diabeedi korral võib põhjustada tõsiseid terviseprobleeme nagu veresuhkru liiga järsk langus. Naise tütar rõhutas, et selline teenusekatkestus ei tohiks olla vaid tehniline möödalask, vaid peaks tõstatama küsimuse, kuidas kaubandusvõrgud kaitsevad oma kõige haavatavamaid kliente.

Juhtum tõstatab laiema küsimuse: kas e-kaubanduse platvormid ja suured kauplusketid on piisavalt valmistunud selleks, et tagada teenuse järjepidevus ka siis, kui tehnika alt veab, eriti neil klientidel, kelle jaoks see teenus on hädavajalik?

Ava rakenduses →